A mindennapi munka mellett – különösen a téli időszámítással megrövidült nappalok idején – kevés idő jut a természetben való fotózásra. A Mester két évvel ezelőtti unszolásának engedve elkezdtem tehát felfedezni a várost. Tatabánya a maga iparvárosi jellegével nem egy könnyű téma. Próbálkoztam már párszor a sajátos arculatú vasútállomás környékén, de valahogy nem jött össze semmi érdekes. Aztán felfedeztem a város egyes részeit behálózó melegvizes csővezeték-rendszert.
Elsőre talán azt mondanám, hogy csúf. Ott van a zöldben. Az út mellett. Az út felett. A üzlet mögött. Körülöttünk mindenütt. Valahogy hozzátartoznak a városképhez. Bizonyos technikai okok miatt tesztelnem kellett a nagylátószögű (16-35 mm) lencsémet, így még kapóra jött a csövek felfedezése.
Ha már ennyire a város része ez a fém kígyó hálózat, azt gondoltam, hozzá kell tenni a városról készült képekhez. Bújkáltam hát a csövek között, keresve a kompozíciós lehetőségeket. Készültek fotók nagylátószöggel, analóg géppel és lyukkamerával is. Végül egészen élvezni kezdtem a csövek képre komponálását és egy mini projekt kerekedett a kísérletből. Ennek néhány képe látható itt. Az oldal alján található galériát igyekszem folyamatosan bővíteni. Véleményeket szívesen fogadok!
GALÉRIA (Kattints!):
Akkor ezek szerint Te is tatabányai vagy…:)
Nekem nagyon tetszenek, szeretem a kísérletezést, ez pedig egy érdekes kísérlet. Ismerem a várost, és valóban csövek nőnek ki a földből, az égből, mindenhonnan. Érdekes kompozíciós lehetőség, lehet játszani a formákkal.
Szívesen megnéznék még pár fotót!
Bajai vagyok, de Tatabányán élek :)
A csöves kísérlet valóban jó, érdekes küzdelem a jó kompozíciót megtalálni :)
Lesznek még fotók, folyamatosan bővítem az albumot.
[…] képpel bővült a Csöves város projekt galériája. A Teleki László utcai (Paradicsom-kert) csővezeték látható a […]
[…] kép került a Csöves város projekt galériájába. Ez a kép Dianával készült, […]
[…] képpel bővült a Csöves város projekt, ezúttal egy lomográf […]